Firma Skorut Systemy Solarne ® Sp. z o.o. powstała w kwietniu 1997r. jako efekt głębokiego zainteresowania tematyką energii odnawialnej pozyskiwanej ze słońca. Firma nasza jest jedną z wiodących polskich firm działających w obszarze odnawialnych źródeł energii – płaskich kolektorów słonecznych i fotowoltaiki.  Posiadając 23 letnie doświadczenie w tej dziedzinie, jesteśmy pionierem w zakresie projektowania i realizacji technologii służących ochronie środowiska. Produkując wysokosprawne i ekonomiczne płaskie kolektory słoneczne firma Skorut Systemy Solarne ® Sp. z o.o. dotychczas zrealizowała ponad 116 000 m2 instalacji solarnych – zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Gwarantując wysokie bezpieczeństwo eksploatacji oraz maksymalną efektywność produktów Skorut Systemy Solarne ® Sp. z o.o. wykonała największą w Europie, kompleksową inwestycję solarną liczącą 3 500 kolektorów.

Od początku nasza firma postawiła na solidność i jakość wykonywanych przez nas produktów i montowanych instalacji. Dzięki temu wielu klientów zna naszą markę i chętnie kupuje u nas instalacje solarne i fotowoltaiczne. Zawsze jesteśmy blisko klienta i w każdej potrzebie nie pozostaje on  sam z problemami jakie mogą wystąpić.

Nasze działania zostały uznane przez wiele organizacji i instytucji czego przykładem są liczne wyróżnienia.

Jednym z celów strategicznych firmy jest zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Realizowane przez firmę Skorut Systemy Solarne ® Sp. z o.o. instalacje solarne i fotowoltaiczne wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie. Dzięki temu gwarantują wysoką efektywność energetyczną i pozwalają zredukować koszty ogrzewania i energii, a także uniezależniają odbiorcę od zewnętrznych dostawców i podwyżek cen paliw kopalnych. To przyjazne środowisku i darmowe źródło energii w aktywny sposób przyczynia się do redukcji emisji COdo atmosfery i bezpieczeństwa energetycznego odbiorcy.

Solary / kolektory słoneczne – pozwalają na konwersję energii promieniowania słonecznego na ciepło. Produkowane przez Skorut Systemy Solarne ® Sp. z o.o. kolektory charakteryzuje meandryczny przepływ czynnika grzewczego, co zapewnia całkowite wykorzystanie powierzchni absorbera. Najczęściej stosowane są do:

  • ogrzewania wody użytkowej
  • wspomagania centralnego ogrzewania
  • ogrzewania wody w basenach kąpielowych

Fotowoltaika to dziedzina zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Obecnie znajduje zastosowanie z trzech głównych powodów:

  • ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma wysokie znaczenie),
  • praktycznych (obniżenie kosztów energii elektrycznej)’
  • dotacji rządowych

Połączyliśmy ENERGIĘ z EKOLOGIĄ.

Wybrane nagrody dla SKORUT SYSTEMY SOLARNE sp. z o.o.

Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2015
Firma roku 2015
Dyplom rekomendacyjny
Lider Ochrony Środowiska 2013
Dyplom od Klubu Gepardów Biznesu - 2011
Złoty Medal - 2011
Złoty medal - 2011
Złoty medal MTP - 2011
Certyfikat Instytutu Energetyki Odnawialnej 2011
Nagroda od PZITB - 2011
Kryształowa Cegła - 2011
Dyplom od Klubu Gepardów Biznesu - 2006